YAYGIN ETKİ

“Karmaşık   problemlerin   çözümü   için;   planlı,   olumlu,   sistematik,   sürdürülebilir, kapsayıcı,  şeffaf  ve  ölçülebilir  değişimler.”

Data Philanthropy’nin Sürdürülebilir Tarım Çözümlerine Etkisi

“Data Philanthropy’nin Sürdürülebilir Tarım Çözümlerine Etkisi” üzerine araştırma çalışmaları yürüten çalışma grubumuz tamamlandı! Verinin derlenmesinin, işlenmesinin ve paylaşımının tarım çözümlerinin sürdürülebilirliğine etkisini gündemine alan grubun çalışmalarını özetleyen raporu inceleyebilirsiniz.

İnfografiği indir
Etkili Karşılaşmalar #1: Gıdanın Sürdürülebilirliği

Gıdanın sürdürülebilirliği için; ekolojik üretim, karbon ve su ayak izinin takibi ve israfın önlenmesi için teknoloji bilgimizi nasıl kullanırız?
Bu sorulara cevap aradığımız Etkili Karşılaşmalar'ın özetini inceleyebilirsiniz!

İnfografiği indir
Teknoloji Yoluyla Yaygın Etki Öyküleri #3
Bir teknoloji şirketi, toplum faydası için hangi kaynaklarını paylaşabilir?
İnfografiği indir
Teknoloji Profesyonelleri & Öğretmen Ağı & Anlatan Eller Buluşması

Pactport programımızda, teknoloji ekosisteminin bilgi ve tecrübesinden karmaşık problemlerin çözümünde faydalanmak üzere paydaşlarımızla bir araya geliyoruz. Bu kapsamda Öğretmen Ağı, Anlatan Eller ve farklı alanlardan teknoloji profesyonelleri ile dört haftalık ortak akıl yürütme sürecine başladık. Bu sürecin ilk buluşmasını bir Doodle ile özetledik. Karşıklıklı öğrenme ortamından elde edeceğimiz yenilikçi fikir ve bilgileri süreç sonucunda sizlerle paylaşacağız.

İnfografiği indir
Karmaşık Problem Keşif Metodolojisi

İlk Pactport Çalışma Grubu'muz sonucunda; daha önce sivil toplum ekosistemiyle doğrudan çalışma imkanına sahip olmayan bir iş dünyası profesyonelinin, karmaşık bir problem alanında çözüm odaklı düşünürken, nasıl bir sistematik izleyebileceğini kendi deneyimlerimiz ve öğrendiğimiz dersler üzerinden özetledik.

İnfografiği indir
2021 Yılında Pactport

2021'de başladığımız Pactport Programı yolculuğumuza dair bir yıl özeti hazırladık. 

Programımızı ve yıl içerisinde paydaşlarımızla birlikte ürettiğimiz bilgileri yılsonu broşürümüzden inceleyebilirsiniz. 

İnfografiği indir
Yaygın Etki Ekosisteminden Perspektifler

#teknoloji ve #inovasyon ekosisteminde edinilmiş bilgi birikimini karmaşık problemlerin çözümü için kıymetlendirebilmenin önemine odaklanıyor ve alandaki öncü isimlerin '#yaygınetki için teknoloji' konusundaki bakış açılarını derleyerek paylaşıyoruz.

İnfografiği indir

"Karmaşık Problemlerden Yaygın Etkiye: Teknolojinin Rolü" başlıklı #RebootLive'de Yönetim Kurulu Başkanımız Cengiz Ultav, IBM Türkiye İletişim & Kurumsal Sosyal Sorumluluk Lideri Ceyhun GÖCENOĞLU ve etki yatırımı şirketi BiD Capital Partners CEO'su Hüseyin Demirhisar'ın altını çizdiği konuları derledik.

İnfografiği indir
Pactport Nedir?

#Pactport’u sizler için özetledik. Nedir, neyi amaçlar, hangi araçları kullanır ve kimler bize katılabilir? Tüm soruların yanıtları için inceleyebilirsiniz.

İnfografiği indir
Yaygın Etki Değer Zinciri

Karmaşık problemden #yaygınetki'ye giden yola dair hazırladığımız değer zincirini sizlerle paylaşıyoruz. Teknolojinin bu değer zincirinin her bir basamağındaki değiştirici ve dönüştürücü gücünü paydaşlarımızda birlikte keşfediyoruz.

İnfografiği indir
TTGV Yaygın Etki Tanımı

#Pactport, #yaygınetki yaratmak isteyen ekosistem paydaşlarını harekete geçirecek ve birlikte üretmelerine imkan sağlayacak bir buluşma zeminidir. Peki ‘yaygın etki’ nedir? 

İnfografiği indir
Teknoloji Yoluyla Yaygın Etki Öyküleri #2

Hem uzaktan hem de çevrimdışı bir eğitim platformu mümkün mü? Teknoloji Yoluyla Yaygın Etki Öykülerimizi sizinle paylaşmaya devam ediyoruz.

İnfografiği indir
Yaygın Etki İyi Uygulama Örnekleri

Yaygın etki alanında değişen dinamikler, yenilikçi teknolojik ve yönetsel uygulama örneklerini artırıyor. Teknoloji ekosistemi arasında artan geçişkenliğe dair bazı örnekleri sizin için derledik.

İnfografiği indir
Teknoloji Yoluyla Yaygın Etki Öyküleri #1

Charles Best isimli bir sosyal bilgiler öğretmeni 2000 yılında, öğrencilerine ihtiyaç duydukları malzemeleri alabilmek için dünyadaki ilk kitlesel fonlama paltformlarından birine öncülük etmiştir.

 

"İnternet ve teknoloji sayesinde, hayırseverlik deneyimi artık sadece beş doları olan biri için de mümkün hale geldi."

Charles BEST

İnfografiği indir
Küresel Filantropide Yeni Soluk

Sadece bugünün problemlerini telafi etmek değil, gelecek kuşakların karşılaşacağı karnaşık problemlerin çözümü için proaktif olmak.

...

Filantropi kelime kökeni olarak insan sevgisi anlamına gelmektedir.

İnfografiği indir
Karmaşık Problemler

İnfografiği Okurken: Problemleri karmaşıklaştıran en temel iki boyut problemi anlamak ve çözmek üzerinedir. İnfografikte merkezden dışa doğru bir problemi karmaşık yapan boyutlar ve onlara dair açıklama ve örneklere yer verilmiştir.

İnfografiği indir

Pactport Tanıtım Videomuz

Mete Çakmakcı - TTGV Genel Sekreteri, Nagihan ÖZGÜR - TTGV Pactport Program Uzmanı

25 October 2021

Yaygın Etki Üzerine

Sevda KILIÇALP - Avrupa Vakıflar Merkezi Politika ve Inkubasyon Yöneticisi

19 October 2021

Karmaşık Problemden Yaygın Etkiye: Teknolojinin Rolü

Cengiz ULTAV - TTGV Yönetim Kurulu Başkanı, Ceyhun GÖCENOĞLU - IBM Türkiye İletişim ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ülke Lideri, Hüseyin R. DEMİRHİSAR - BiD Capital Partners CEO'su

01 January 1970

“Karmaşık Problemden Yaygın Etkiye: Teknolojinin Rolü” başlıklı Reboot Live etkinliğimizde, yaygın etki ekosistemindeki bilgi ve tecrübe sahibi profesyonelleri bir araya getirerek teknolojinin bu alanı nasıl dönüştürdüğünü birinci ağızdan dinledik.

Tarımda Döngüsellik ve COVID-19

Tarımda Döngüsellik ve COVID-19

Dr. Emrah Alkaya - Sürdürülebilirlik Uzmanı

01 January 1970

Podcast'i dinle

COVID-19'un Enerji Sektörüne Etkisi

COVID-19'un Enerji Sektörüne Etkisi

Dr. Değer Saygın - SHURA

01 January 1970

Podcast'i dinle

Karantinada Bireysel ve Kurumsal Değişim

Karantinada Bireysel ve Kurumsal Değişim

Hakan Akben - Proje İnsanı

01 January 1970

Podcast'i dinle

Uzaktan Çalışma Güvenliği ve Önlemler

Uzaktan Çalışma Güvenliği ve Önlemler

Servet Gözel - KMPG Türkiye

01 January 1970

Podcast'i dinle
Karmaşık Problem Keşif Metodolojisi