HAKKIMIZDA

“Teknoloji yoluyla yaygın etki”

Pactport Nedir?

Pactport, TTGV’nin “Toplum için Teknoloji” perspektifini uygulamaya aldığı, toplumu tehdit eden karmaşık problemlerin çözümü konusunda duyarlı farklı paydaşları çözüm odaklı topluluklar olarak bir araya getiren bir programdır. Teknoloji yoluyla yaygın etki için kapasitenin gelişmesini ve ölçeklenebilir somut çözümlerin hayata geçmesini kolaylaştırmayı

Pactport Ne Yapar?

Program, ekosistemin sürdürülebilir pozitif etki yaratma motivasyonuna sahip farklı paydaşlarını bir araya getirerek yeni yaklaşımlar, uygulamalar ve çözümler üretmelerini kolaylaştırken, teknolojinin toplum sorunlarının çözümünde oynayacağı dönüştürücü ve hızlandırıcı rolüne dikkat çekmeyi amaçlar.

Pactport, oluşturduğu gündemler ile, dünyadaki iyi uygulama örneklerini yaygın etki ekosisteminin dikkatine sunar, yaygın etki ekosisteminde; ihtiyaç tespiti ve çözüm fırsatları konularında yenilikçi model ve yapıların geliştirilmesine aracı olmayı amaçlar.

Markamızın ve Logomuzun Hikayesi

Yaygın etki yaratma motivasyonuna sahip tarafları bir araya getirmeyi hedeflediğimiz programımıza; mutabakat ve işbirliğinden yola çıkarak ‘pact’ paydaşların bir araya geldiği zemini düşünerek ‘port’ kelimelerinin birleşimi olan “PactPort” adını verdik.

PactPort’ta yaygın etkinin, teknolojinin kaldıraç etkisinin ve aksiyon almanın önemini ifade etmek için “technology.action.impact” mottosuyla yola çıktık. Logomuz ise bir araya gelecek farklı tarafların birlikte üreteceği ortak değeri simgeliyor.

Ekip